fbpx

ST. VALENTINE’S DAY TRANSFORMATION STICKS

gru 24, 2020

Jeśli potrzebujesz więcej inspiracji do pracy bezpodręcznikowej lub około podręcznikowej, by wspomóc uczniów z trudnościami w nauce m.in. z dysleksją, zapoznaj się z opisem I LOVE DYSLEXIA SELF-STUDY PACK (wystawiam f-ry na jednostki samorządowe, więc może warto poprosić dyrekcję o sfinansowanie tej formy samokształcenia – otrzymasz również certyfikat) – kliknij w dowolną grafikę.

Pomysły, które znajdziesz w packu są w podobnym stylu do tych zaprezentowanych poniżej.

Rok temu doceniliście moje Transformation sticks w klimacie bożonarodzeniowym. Postanowiłam stworzyć takie w klimacie walentynkowym. Nie prowadzę za dużo zajęć o walentynkach z młodszymi, natomiast wykorzystuje to święto w perfidnych 🙂 celach gramatycznych.

Wpis bożonarodzeniowy znajdziecie tu: https://karinafrejlich.pl/galeria/transformations-sticks/

Zasada użycia jest bardzo prosta.

Zestaw 22 patyczków do zamiany zdań twierdzących, przeczących i pytań w Present Simple na inne czasy. Zaletą patyczków jest opatrzenie się z konstrukcją czasu Present Simple, jak również osłuchanie się z daną konstrukcją gramatyczną.

Paski najlepiej zalaminować i przykleić na patyczki laryngologiczne, będą bardziej atrakcyjne sensorycznie.

Jeśli potrzebujesz, by Twoi uczniowie zapisali choć kilka przykładów, załączam również kartę pracy z miejsce do zapisania zdania w nowej konstrukcji. Pamiętaj, że poza samą konstrukcją należy zamienić również określenia czasu.

 

Darmowe materiały – cytaty Walentynkowe znajdziesz na blogu:

https://angielskizawodowo.blogspot.com/2021/01/st-valentines-day-quotes.html

Plik z patyczkami: [download id=”16725″]

Karta pracy: [download id=”16728″]

 

Sorry, the comment form is closed at this time.